Inscrierea in invatamantul primar 2017

TEL VERDE 0800816240 (pentru informatii suplimentare referitoare la inscrierea copiilor in clasa pregatitoare) va functiona incepand cu data de 20.02.2017, de luni pana joi in intervalul orar 8-16, iar vinerea 8-14

  1. Calendarul si Metodologia de inscriere a in invatamantul primar pentru anul scolar 2017-2018
  2. Oferta educationala clasa pregatitoare pentru anul scolar 2017-2018
  3. Programul evaluarii psihosomatice a copiilor in vederea insrierii copiilor in invatamantul primar pentru anul scolar 2017-2018
  4. Arondarea unitatilor scolare cu nivel prescolar la centrele de evaluare psihosomatica
  5. Circumscriptiile scolare din judetul Tulcea:
  6. Lista cererilor nesolutionate in etapa I
  7. Lista cererilor admise in etapa I
  8. Locuri libere ramase dupa etapa I
  9. Procedura specifica de repartizare a copiilor pe locurile rămase libere in etapa II
Denumirea unitatii de invatamant

(date de contact, iar pentru detalii dati click pe numele unitatii de invatamant)

Numarul de clase pregatitoare pentru anul scolar 2017-2018 Strazi/ adrese arondate

COLEGIUL "ANGHEL SALIGNY" TULCEA, Str. Viitorului, Nr. 22, 0240534238/0240534238, colanghelsaligny@yahoo.ro

Program: luni-vineri 10-18

1 Str. Viitorului (de la DSP in sus), Str. Aleea Viitorului, str. Taberei, Str. Navalistilor, cartier Varariei, Zona Pichet

COLEGIUL TEHNIC "HENRI COANDA" TULCEA, Str. Tineretului, Nr.2, 0240535718/0240535557, colegiulcoanda@yahoo.ro

Program: luni-vineri 10-16, sambata 10-12

1

Str. Isaccei (bl U3,bl. U4, bl 73, zona case 44-74 de la calea ferata pana la Statia Rompetrol), Str. Aleea Ciocarliei (bl. U2), Str. Aleea Stanjenelului (bl. U11), Str. Aleea Metalurgistilor (bl. Z4, bl. Z6,.bl. Z7, bl. Z8, bl. X1, bl.X2), Str. Aleea Constructorilor (bl. I1-I3), Str. Tineretului, Bl. Cimont, U2B, Str. Viitorului (Bl. 100, Bl. 57, Bl. AMIG, Bl. Baza Sociala)

LICEUL TEORETIC "ION CREANGA" TULCEA, Str. Comertului, Nr.11 C, 0240531376/0240532784, lic_i_creanga_tl@yahoo.ro

Program: luni, miercuri, vineri:10-16; marti, joi 10-18

1 Str. Gavrilov Corneliu (de la Big spre Peco, partea dreapta), Str. Plevnei (de la posta in sus, inclusiv Centrul "Cocorii 2"- DGASPC), Str. Viticulturii, Str. Comertului, Str. Oborului, Str. Aleea Albatros, Str. Babadag (de la Finante pana la Peco- partea stanga), Cartier C5 (blocurile D)

LICEUL DE ARTE "GEORGE GEORGESCU" TULCEA, Str. Gavrilov Corneliu, Nr. 166, 0240512471/0240516185, artlicggeorgescu@yahoo.com

Program: luni-vineri 9-15; sambata: 9-13

1

COLEGIUL AGRICOL "NICOLAE CORNATEANU" TULCEA, Str. Isaccei, Nr. 104, 0240534955/0240534701, colagrtl@yahoo.com

Program: luni, joi: 10-17; marti: 10-18; miercuri, vineri: 10-16

1 Zona Baltag, Str.Livezilor, Str.Isaccei (de la Combinat spre colegiu), Zona Varariei - Balta, Str. Forestierului, Zona Lotizare

SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU CIUCURENCU" TULCEA, Str. Victoriei, Nr. 101, 0240532244/0240532244, scoala_ciucurencu@yahoo.com

Program: luni, marti: 9-16; miercuri, joi:14-18; vineri: 9-13

4 Str. Constructorilor (Bl. Z1, Z4, Z9, Z10, X3, X4 ), Str. Metalurgistilor (bl.Z11, bl.Z12, bl. Z13), Str. Portului Dogheri 20, Str. Isaccei (bl. U1, bL. V1, bl. Parc 1A, bl. Parc 1B, bl. Pelican), Str. Alunisului ( bl. F1, bl. F2, bl. F3, bl. F4, bl. F5, bl. D1, bl. D2, bl. D3), Str. Victoriei (bl.4, bl.I16), Str. Podgoriilor ( bl. 2, A, B, C, D, E, F,G, bl.14, bl. 15), Str. Ghiocelului, Centrul de recuperare si reabilitare "Cristian"- Str. Spitalului nr. 30-DGASPC, Complexul de servicii sociale "Gradinari"- Str. Biruintei nr.3-DGASPC

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN GAVENEA" TULCEA, Str. 1848, Nr. 29, 0240531084/0240523200, scoala_8@yahoo.com

Program: luni, joi: 8-16; marti: 9-17; miercuri: 10-16; vineri: 10-18

1 traditional

1 step by step

Str. Podgoriilor (bl.11, 12, 16, 18,19, 20, 22, 24, 30,31, 32), Str.1848 (bl.11,13,14,15,16,,18,19), Str. Frasinului (Bl.2,3,4,5), Str. Aleea Cristina (bl.1,2,3,4,5,6,7, 18, Bl. MApN ), Str. Aleea Chiparos (bl.1,2,4), Str. Cicoarei (bl.1,3), Str. Aleea Cicoarei, Str. Aleea Socului (Bl.1,2,3,4), Str. Campului (Bl. 1, 2 ,3,4,6,7,8,10,12,13,15,18+case), Str. Barajului Bl.1,3,5,7+case), Str. Aleea Meduzei, Str. Aleea Mieilor, Str. Ioan Nenitescu ( Str. Crisan- Str. Oitelor), Str. Antenei, Str. Oitelor, Str .Grausor, Str. Portitei, Str. Sulfinei (bl.1,2,), Str. Pelinului (bl.1,2,3), Str. Libertatii (de la intersectia cu Eroilor pana la Complex Modern)

SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE ANTIPA" TULCEA, Str. Victoriei, Nr. 64, 0240515784/0240515784, sc6grigoreantipa@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-13; 16-18

1 Str. Isaccei (Bl.I5-I12, Bl. 60, Bl. Tic- Tic), Str. Garii, blocuri faleza, Str. Portului, Str. Iuliu Maniu  (intre Libertatii si Trandafirilor), Str. Delfinului, Str. Carpati, Str. Ion Nenitescu (din Str. Victoriei pana in Str. Horiei), Str. Scarii, Str. Frunzelor, Str. Bucovinei, Str.Traian (numere pare),  Str. Trandafirilor (fara intervalul Str. Lupeni - Str. Smardan), Str. Mircea Voda (de la Bucovinei pana la Buna Vestire), Str.Dochiei, Str. Ion Nenitescu  (intre Victoriei si Crisan), Str. Libertatii (de la Fabrica de confectii pana la intersectia cu Eroilor), Str.Dochitei, Str. Maior Andrei Grigore, Str. Muncii, Str. Horia, Closca, Crisan, Str. Nicopol (de la Str. Traian pana in Str. Victoriei), Str. Nicopol (intre Libertatii si Traian), Str. Victoriei (fara Bl.4,Bl.I16), Str. Mihai Eminescu, Str. Eroilor, Str. Picherului, Str. Cascadei, Str. Crivat, Str. Buna Vestire, Str. Troitei, Suburbia Tudor Vladimirescu, Centrul de plasament "Speranta"- Str. Spitalului nr. 28- DGASPC

SCOALA GIMNAZIALA "ION LUCA CARAGIALE" TULCEA, Str. I.L. Caragiale, Nr. 20, 0240532785/0240531927, scoala.caragiale@yahoo.com

Program: luni: luni-vineri: 9-15, sambata: 9-12

1 traditional

1 step by step

Str. I.L.Caragiale, Aleea Merisor. Aleea Ciresari, Str. Alba Iulia, Str. Neptun, Str. Paunului, Str. Gavrilov Corneliu (de la Str. Miron Costin pana la Str. Big- partea stanga si partea dreapta, inclusiv A12, A14), Aleea Labirintului, Aleea Magnoliei, Str. Razboieni, Str. Rozmarin, Blocuri ANL, Aleea Trifoiului, Zona Regnum

SCOALA GIMNAZIALA "IOAN NENITESCU" TULCEA, Str. Miron Costin, Nr. 57, 0240531229/0240532120, scnenitescu@yahoo.com

Program: luni-vineri 9-15, sambata 9-12

1 Str. Gavrilov Corneliu (bl. A1- A10), Str. Aleea Mugurel (bl.K2), str. Crinului, Str. Eternitatii (bl. R1- R3, bl. N7 -N9, bl.E2, bl. E3 + casele), Str. Miron Costin (bl .K1, bl. K2, bl. K3, bl. K4, bl, K5, inclusiv Centrul "Cocorii 1" -DGASPC ) Str. Craitelor, Str. Brandusei, Str. Colinei, Str. Spicului, Str. Lalelelor, Str. Plugarilor, Str. G. Enescu, Str. Colonisti, Str. Movilitei, Str. Naframei, Str. Pacii (case de la Str. Zimbrului in sus, bl.128, 176, inclusiv apartamentele de tip familial - DGASPC), Str .Micsunelelor, Str. Macesului, Str. Aleea Bujorului, Str. Soimului, Str. Primaverii, Str. Liliacului, Str. Cavalului, Str. Narciselor, Str. Istria, Str. Viorelelor, Str. Brandusei, Str. Agricultori, Str. Sudului, Str. Acvila, Zona CAP

SCOALA GIMNAZIALA "NIFON BALASESCU" TULCEA, Str. Nicolae Balcescu, Nr. 43, 0240513134/0240516272, nifonbalasescu@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-16

2

Str. 9 Mai, Str.Banatului, Str.Morilor, Str.Florilor, Str.Argilei, Str.Voinicului, Str.Tunsului, Str. Anton Pann, Str.Pescarilor, Str. Prislav (de la Str. Ciurel pana la Str.N. Balcescu), Str.Orizontului (de la Str. Berzei pana la Str. Brizei), Str.Mica, Str. Nicolae Balcescu, Str. Avram Iancu (pana la intersectia cu Str .Anton Pann), Str. Salciilor, Str.Concordiei, Str. C-tin Brancoveanu, Str.D.Balasa, Str.Armeana, Str.Dobrogei, Str.Prudentei, Str. Scoalei, Str.Rumeoarei, Str.Walter, Str.Garoafei, Str.Silvestru, Str.Chindiei, Str.Fetitelor, Str.Florilor, Str.Al Ciucurencu, Str.Isaccei (Bl.M), str. Potcovari, Str. Gradinarilor (Siaj-sens giratoriu), Str. Mistreti, Str. Ronda, Str. Surorilor, Str. Independentei, Str. Gr.Antipa , Str. 14 Noiembrie, Str. Brumarel, Str. Gradinarilor (sens giratoriu-Fabrica "Dunarea"), Str. Radu Negru, Str. Dorobantu, Str. Soarelui, Str. Fratilor, Str. Veseliei, Str. Milcov, Str. Strabuna, Str. Cotita, Str. Vacarescu, Str. Linistei, Str. Berzei, Str. Ovidiu, Str. Semintelor, Str. Orizontului (de la Str. Berzei-pana la capat), Str. Nufarului, Str. Prislav (de la Str. Ciurel -pana la capat), Str. Gloriei (de la Str. Ciurel-pana la capat), Str. Ciurel, Str. Noptii, Str. Timisoarei, Str. Stancilor, Ferma, Str. Pacii (de la sens giratoriu pana la strada Mahmudiei, inclusive blocurile P)

SCOALA GIMNAZIALA "ELENA DOAMNA" TULCEA, Str. Babadag, Nr. 136, 0240533037/0240533037, scoalacincitulcea@yahoo.com

Program: luni-vineri 10-18

1 traditional

2 step by step

Str. Grivitei (din centru pana la Str. Davila), Str. Davila, Str. Darius, Str. Cuza-Voda, Str. C.A. Rosetti, Str. Marasesti , Str. Mircea Voda (de la Lupeni), Str. Frumoasa Str. M. Kogalniceanu, Str. Cameliei, Str. Frumoasa, Str. Muzelor, Str. Decebal, Str. Progresului, Str. Traian (nr. impare), Str. Trandafirilor (de la str Lupeni la Str. Smardan), Str. Nicopol (din Str. Babadag pana in Str. Traian), Str. Lupeni, Str. "Smardan", Str. Toamnei, Str. Dobrogeanu Gherea, Str. Babadag (din centru pana in dreptul Scolii Gimnaziale Elena Doamna), str. Isaccei (bl.I1 - I4), str. Unirii, Str. Babadag (din dreptul scolii pana la Peco), Str. Aureliana, Str. Rezervorului,, Str. Mihai Viteazu, Str. Plevnei (case), Str. Grivitei (de la str. Davila pana in str. Babadag), Str. Boierescu, Str. Dimitrie Sturza, Str. Campului (Bl.14,16,17), Str. Luterana, Str. V. Tepes, Str.Timpului, , Str. Sabinelor, Str. Mircea Voda (de la Bucovinei in sus)

SCOALA GIMNAZIALA NR.12 TULCEA, Str.1848 Nr. 5A, 0240531910/0240525267, scoala12tulcea@yahoo.com

Program: luni 9-16; marti, joi 12-18; miercuri, vineri 10-16

3 Str. Spitalului (bl. A1- A4, bl. B1-B4, bl. UJCM, bl.19-22, bl.1, bl. Cocor.), Str. Iuliu Maniu (bl.23, bl. ANL), Str. Alunisului (bl.A0, bl.A5, bl.C1, bl.E1, bl.G1 -G3, bl. H1, Complexul de servicii familiale - centrul de tip familial DGASPC ), Str. Podgoriilor (bl.9, bl. 10, bl. 13), Str. Aleea Ciocarliei (bl. Z2 bl. Z4, bl. Z3, bl. Z5, bl .X4, bl. X5, bl. U10), Str. Ecoului (bl. U5, U7, bl. U8), Str. Aleea Stanjenelului (bl. U6, bl. 6 IJCM), Str. Varariei (bl.Y1 -Y3), Str. Lanului (bl. U7, bl. X6), Str. Ecaterina Teodoroiu, Str. Ana Ipatescu, Str. Biruintei, Str. Venus, Str. 1848 (bl. 2- bl. 8), Str. Stejarului (bl. X8), Str. 1848 (bl. 9, bl. ANL), Str. Constructorilor Bl. Xenon

SCOALA PROFESIONALA "DANUBIUS" TULCEA, Str. Avram Iancu, Nr. 61 A, 0240515554/0240515554, scoala3tl@yahoo.com

Program: luni, miercuri, vineri 9-15; marti, joi 9-15, 16-18

1 step by step Str. Teiului, Str. Heracleea, Str. Rasaritului, Str. Deltei, Aleea Zagan, Str. Bogdan Voda, Str. Luminitei, Str. Zimbrului, Str. Mahmudiei (de la Str.Salcamilor spre centru), Str. Elena Doamna, str, Malcoci (de la str.Mahmudiei pana la Str. Salcamilor), Str. Salcamilor, Str. Sofia Nadejde, str, Jupiter, Str. Alexandru cel Bun (de la Str.Nalbelor la Str. Malcoci), Str. Pictor Andreescu, Str. Ferigei, Str. Pacii (de la str. Mahmudiei, inclusive bl.101, Bl.M2), Str. Dorului, Str. Calugareni, Str. 24 Ianuarie, Str. Avram Iancu (de la intersectia cu Anton Pann), Str. Carierei, Str. Nalbelor, Str. Brizei, Str. Taras Sevcenco, Str. Mistriei, Str. Luminitei, Str.Urzicii, Str.Cimentului

SCOALA PRIMARA NR. 9 TULCEA

1 Str. Mahmudiei (din Str. Salcamilor in Str. Elizeului), Str. C. Negruzzi, Str. Amurgului, Str. Maramures, Str. G.Georgescu, Str. Malcoci (pana in Str. Salcamilor), Str. Dianei, Str. Panait Cerna, Str. Alexandru cel Bun (de la Str. Malcoci pana la Str. Orizontului), Str. Orizontului (din bariera pana in Str. Fortunei), Str. Elizeului, Str. Flamingo, Str. Macului, Str.Lacului, Str. Ion Creanga, Str. Rahovei, Str. Fortunei, Str.Carutasilor, Str. Eroului, Str.Toporasi, Str. Timpuri Noi, Str. Mentei, Str.Granitului, Str.Carpinitei, Str.Tatarilor

SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCOVEANU" BABADAG, Str. Heracleea, Nr. 15, 0240561272/0240561272, scgen3babadag@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-16, sambata 9-12

1 Hotarul limitat de str. Republicii (partea nordica) pana la strazile V. Lupu si Daciei (integral) si restul orasului

SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA CEL BATRAN" BABADAG, Str. Cabanei, Nr. 6, 0240561413/0240561413, scoala1babadag@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-16

2 Hotarul limitat de str. Republicii (partea sudica) si str. Cobalcescu (partea estica)

LICEUL TEORETIC "CONSTANTIN BRATESCU" ISACCEA, Str. 1 Decembrie, Nr. 91, 0240540301/ 0240540509/0240540301, licbratescu@yahoo.com

Program: luni-joi 12-15

2 Oras Isaccea

SCOALA GIMNAZIALA "GHEORGHE BANEA" MACIN, Str. Florilor, Nr. 30, 0240571004/0240571004, scoalaghbanea_macintl@yahoo.com

Program: luni-vineri 9-15

2

Str. Florilor, Str. Mircea Voda, Str. Vasile Alecsandri, Str. Elena Doamna, Str.1 Decembrie jumatate, Str. Romana, Str. Calugareni, Str. Ecaterina Teodorescu,
Str. Calarasi jumatate, Str. Petru Rares, Str. Despina Doamna, Str. Preda Buzescu, Str. Plevnei, Str. Livezi,  Str. Marasesti, Str. dr.Vernescu, Str. W.Maracineanu, Str. Traian, Str.Pacii, Str. Alexandru Lapusneanu, Str. Libertatii, Str. Alexandru Ioan Cuza, Str. Brailei, Str. Gh. Banea, Str. Gh.Murgoci, Str. Eternitatii, Str. Agricultori, Str. Vinatori, Str. Radu Negru, Str. Vasile Lupu, Str. IAS-1 Decembrie, Str. Alexandru Cel Bun, Str. Stefan cel Mare, Str. Republicii, Str. Lunei, Str. Dorobanti, Str. Matei Basarab, Str. Nifon Balasescu, Str. Grigore Moisil, Str. Soarelui, str. Heliade Radulescu; Str. Decebal, Str. Fantanii, Str. Alex.Golescu, Str. Dimitrie Cantemir, Str. Dragos Voda, Str. Zorilor, Str. Sfintii  Apostoli; Str. Ovidiu, Str. Venus, Str. G.Cosbuc, Str. Crizantemei

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MACIN, Str.Grivitei,Nr. 11, 0240571559/0240571559, scoala1macin@braila.astral.ro

Program: luni-vineri 9-15, sambata 8-13

1 Str. 1 Decembrie jumatate, Str. Poradim, Str. Viitorului, Str. Vlad Tepes, Str. Mihai Eminescu Str. Al.Odobescu, Str. I.H.Radulescu jumatate, Str. Mr.Gh.Sontu, Str. Calarasi jumatate, Str. Vanatori jumatate, Str. Cetatii, Str. Cetatuia, Str. Rahovei, Str. Grivitei, Str. Victoriei, Str. W.Maracineanu, Str.Orient, Str. Democratiei, Str. Ghetariei, Str. Nuferilor, Str. Muncii, Str.Granitului, Str.Portului, Str. Independentei, Str. Smirdan, Str. Pescariei, Str. Pescarus, Str. Rosiori, Str. Aurora, Str. Dorobanti, Str. Brailei jumatate

LICEUL TEORETIC "JEAN BART" SULINA, Str. A III, Nr. 338, 0240543503/0240543503, jeanbartsulina@yahoo.com

Program: lini-vineri 10-15

1 Oras Sulina

SCOALA GIMNAZIALA BAIA, Str. Republicii, Nr. 23, 0240564338/0240564338, sam_baia@yahoo.com

Program:

1clasa si 2 clase in regim simultan Comuna Baia

SCOALA GIMNAZIALA BEIDAUD, Str. Primariei, nr. 19, Beidaud, 0240552772/, scbeidaud@yahoo.com

Program:

1clasa si 3 clase in regim simultan Comuna Beidaud

SCOALA GIMNAZIALA BESTEPE, Str.Tulcei, Nr. 74, 0240545496/0240545496, scoala_bestepe@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-12, 15-17; sambata 10-12

1 Comuna Bestepe

SCOALA GIMNAZIALA C.A.ROSETTI, Str. Pacii, Nr 15, 0240546130/0240546130, scoalacarosetti@yahoo.com

Program:

2 clase in regim simultan Comuna C.A. Rosetti

SCOALA GIMNAZIALA CARCALIU, Str. Scolii, Nr. 123, 0240574814/0240574814, carcaliuscoala@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-12

1 clasa in regim simultan Comuna Carcaliu

SCOALA GIMNAZIALA CASIMCEA, Str. Principala Nr. 30, 0240576832/0240576832, scoalacasimcea2@yahoo.com

Program: 8-14

1 clasa si 3 clase in regim simultan Comuna Casimcea

SCOALA GIMNAZIALA CEAMURLIA DE JOS, Ceamurlia de Jos, 0240564720/0240564720, scoalaceamurliadejos@yahoo.com

Program: luni, miecuri, vineri 8-14; marti, joi 14-20; sambata 8-13

1 Comuna Ceamurlia de Jos

SCOALA GIMNAZIALA CEATALCHIOI, Str. Primaverii, Nr.36, 0240575565/, scoala.ceatalchioi@gmail.com

Program: luni-vineri 8-12

1 clasa in regim simultan Comuna Ceatalchioi

SCOALA GIMNAZIALA "PANAIT CERNA" CERNA, Str. Scolii, Nr. 1, 0240575564/0240575565, sam.cerna@yahoo.com

Program: 9-16

1 Comuna Cerna

SCOALA GIMNAZIALA CHILIA VECHE, Str. Dunarii, Nr. 86, 0240547311/0240547311, scoalachiliaveche@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-16, sambata 8-13

1 Comuna Chilia Veche

SCOALA GIMNAZIALA CIUCUROVA, Str. Principala, Nr. 68, 0240576510/0240576549, scoalaciucurova@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-16

1 Comuna Ciucurova

SCOALA GIMNAZIALA CRISAN, Crisan, 0240547008/0240547008, scoalacrisan@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-12

3 clase in regim simultan Comuna Crisan

SCOALA GIMNAZIALA DAENI, Str. Principala, Nr. 21, 0240577740/0240577740, sam_daeni@yahoo.com

Program: luni-vineri 9-15

1 Comuna Daeni

SCOALA GIMNAZIALA DOROBANTU, Str. Scolii, Nr. 2, 0240576326/0240576326, scoala.dorobantu@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-14

1 Comuna Dorobantu

ŞCOALA GIMNAZIALĂ FRECĂŢEI, Str. Principala, 0240548310/0240548310,  scoalafrecatei2008@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-14

1clasa si 1 clasa in regim simultan Comuna Frecatei

SCOALA GIMNAZIALA GRECI, Str.1 Decembrie, Nr.29, 0240575111/0240575111, samgreci@gmail.com

Program: luni-vineri 8-14

2 Comuna Greci

SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE IORGA" GRINDU, Str. Principala, Nr. 59, 0340501004/0340501004, scoalaniorga_grindu@yahoo.com

Program: luni-miercuri 9-11

1 clasa in regim simultan Comuna Grindu

SCOALA GIMNAZIALA HAMCEARCA, Str. Principala, Nr. 24, 0374003531/0374003531, schamcearca@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-14

1 clasa in regim simultan Comuna Hamcearca

SCOALA GIMNAZIALA HORIA, Str. Primariei, Nr. 1, 0240576023/0240576023, horiascoala@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-14; sambata 9-12

1 Comuna Horia

ŞCOALA GIMNAZIALĂ "ION CREANGĂ" I.C.BRĂTIANU, Str. Principala, Nr. 67, 0240571912/0240571912, scoalaicbratianu@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-10

1 clasa in regim simultan Comuna I.C. Bratianu

SCOALA GIMNAZIALA IZVOARELE, Izvoarele, 0240548803/0240548803, scoalaizvtl@yahoo.com

Program: luni-joi 8-14; vineri 8-12; sambata 9-12

1 clasa in regim simultan Comuna Izvoarele

SCOALA GIMNAZIALA JIJILA, Str. Victoriei, Nr. 31, 0240550098/0240550098, scoalajijila@yahoo.com

Program: luni-vineri 10-14

1 clasa si 1 clasa in regim simultan Comuna Jijila

SCOALA GIMNAZIALA JURILOVCA, Str. 6 Martie, Nr. 29, 0240563770/0240563770, jurilovcascoala@yahoo.com

Program: luni-vineri 10-14, sambata 9-12

1clasa si 2 clase in regim simultan Comuna Jurilovca

LICEUL TEHNOLOGIC "SIMION LEONESCU" LUNCAVITA, Str.Drumul Teilor, Nr. 83, 0240541296/0240541296, luncavita.scoala@yaho.com

Program: luni-vineri 12-15.30

2 Comuna Luncavita

LICEUL TEHNOLOGIC "VASILE BACALU" MAHMUDIA, Str. Scolii, Nr. 1, 0240545406/0240545406, scoalamahmudia@yahoo.com

Program: luni-vineri 10-16

1 Comuna Mahmudia
SCOALA GIMNAZIALA MALIUC, Maliuc, 240546523/240546523, scoalamaliuc@gmail.com

Program: luni-vineri 9-14

1 clasa si 1 clasa in regim simultan Comuna Maliuc

SCOALA GIMNAZIALA MIHAI BRAVU, Str. Principala Nr 72, 0240562432/0240562432, scoalamb@yahoo.com

Program: luni-vineri 9-14

2 Comuna Mihai Bravu

SCOALA GIMNAZIALA MIHAIL KOGALNICEANU, Str. Mihai Eminescu , Nr. 77, 0240563028/0240563028, scoalamk@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-20, sambata 8-13

1 Comuna Mihail Kogalniceanu

SCOALA GIMNAZIALA MURIGHIOL, Str. Portului Nr. 7, 0240545884/0240545884, scoala_murighiol@yahoo.com

Program: luni-joi 11-17, vineri 11-16

1 Comuna Murighiol
SCOALA GIMNAZIALA NALBANT, Str. Scolii, Nr. 4, 0240548559/0240548559, scoalanalbant@yahoo.com 1 Comuna Nalbant

SCOALA GIMNAZIALA "NICHIFOR LUDOVIG" NICULITEL, Str. Isaccei, Nr.99, 0240542118/0240542118, niculitel2004@yahoo.com

Program: luni-joi11-17, vineri 11-16

2 Comuna Niculitel

SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI" NUFARU, Str. Domnita Maria Nr. 245A, 0240549006/0240549006, scoalanufaru@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-16

1 Comuna Nufaru

SCOALA GIMNAZIALA OSTROV, Str. Scolii, Nr. 5, 0240577328/0240577328, scoalaostrovtulcea@yahoo.com

Program: luni 10-14; marti-vineri 9-15

1 Comuna Ostrov

SCOALA GIMNAZIALA PARDINA, Aleea Scolii, Nr. 5, 0729/973773/, scoala_pardina@yahoo.ro

Program: luni-vineri 8-16

1 clasa in regim simultan Comuna Pardina

SCOALA GIMNAZIALA PECENEAGA, Str.Principala nr.44-81, 0240577123/0240577123, scoalagimnazialapeceneaga@yahoo.com

Program: luni-vineri 10-14

1 clasa in regim simultan Comuna Peceneaga

SCOALA GIMNAZIALA SARICHIOI, Str. Principala nr.484 A, 0240563532/0240563532, samsarichioi@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-15

1 clasa si 2 clase in regim simultan Comuna Sarichioi

SCOALA GIMNAZIALA SFANTU GHEORGHE, Sfantu Gheorghe, 0240546730/0240546730, scoala_sf.gheorghe@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-15

1 clasa in regim simultan Comuna Sfantu Gheorghe

SCOALA GIMNAZIALA SLAVA CERCHEZA, Slava Cercheza, 0240551683/0240551683, scoala.slava.cercheza@gmail.com

Program:

1 clasa in regim simultan

Comuna Slava Cercheza

SCOALA GIMNAZIALA "MAIOR IOAN MURGESCU" SMIRDAN, Smirdan, 0240572114/0240572114, scoala_smirdan_tulcea@yahoo.com

Program: luni, vineri 12-14; marti, miercuri 11-13; joi 8-10

1 clasa in regim simultan Comuna Smirdan

SCOALA GIMNAZIALA "TRAIAN COSOVEI" SOMOVA, Str. Galatiului, Nr. 70, 0240541013/0240541013, scsomova@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-16

1clasa si 2 clase in regim simultan Comuna Somova

SCOALA GIMNAZIALA STEJARU, Stejaru, 0240506490/0240506490, scoala_stejaru@yahoo.com

Program: luni 10-14; martimarti, miercuri, vineri 8-14; joi 8-15; sambata 8-12

1 Comuna Stejaru

SCOALA GIMNAZIALA TURCOAIA, Str.1 Decembrie, Nr.50, 0240574510/0240574510, scoalaturcoaia@yahoo.com

Program: luni-miercuri 8-14; joi 13-18; vineri 8-13; sambata 9-13

1 Comuna Turcoaia

SCOALA GIMNAZIALA VACARENI, Str. Stiintei Nr.10, 0240541591/0240541591, scoalavacareni@yahoo.com

Program: luni-vineri 9-11

1 Comuna Vacareni

SCOALA GIMNAZIALA VALEA NUCARILOR, Str I.G. Duca, Nr. 26, 0240549241/0240549241, scoalavaleanucarilor@yahoo.com

Program: luni-vineri 8-16

1 clasa si 1 clasa in regim simultan Comuna Valea Nucarilor

SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI EMINESCU" VALEA TEILOR, Valea Teilor, 0240541864/0240541864, scoalavaleateilor@yahoo.ro

 Program: luni-joi 9-12

1 Comuna Comuna Valea Teilor

LICEUL TEHNOLOGIC TOPOLOG, Str. 1 Decembrie, Nr. 19-20, 0240568134/0240568134, gsatopolog@yahoo.com

Program: luni-vineri 9-14

2 clase si 2 clase in regim simultan Comuna Topolog